Sněhurka - Mary Margaret Blanchard

15. prosince 2013 v 8:45 | Tahmed |  Sněhurka - Mary Margaret
Sněhurka - Mary Margaret Blanchard
Pohlaví: žena
Hraje: Ginnifer Goodwin
Příbuzní:
Matka: Královna Eva (mrtvá)
Otec: král Leopold (mrtev)
Adoptivní matka: Regina
Manžel: Princ Krasoň/David (mrtev)
Dcera: Emma Swan
Vnuk: Henry Mills
životní láska: Princ Krasoň/DavidJako Sněhurka:
Sněhurka je manželka prince Jamese, kterého nazývá "Krasoň". Je matkou Emmy Swan.

Sněhurka se narodila ve Šťastné říši svého otce krále Leopolda, a své matky královny, jejíž jméno zatím neznáme. Mnoho let poté, co její matka zemřela, se otec znovu oženil se ženou jménem Regina.
Jednoho dne její otec najde Džinovu kouzelnou lampu a pozve ho na svůj hrad, aby našel lásku a poznal jeho rodinu. Tam se s ním také poprvé setkala Sněhurka a Regina. Na oslavě otcovo narozenin byla Sněhurka jím vychvalována, jako nejkrásnější v celé zemi, jako její zesnulá matka.

Po smrti svého otce krále Leopolda po kousnutí jedovaté zmije, plakala nad rakví svého otce, zatímco její nevlastní matka Regina zlá královna začala hledat někoho kdo zabije Sněhurku, aby mohla vládnout sama. Našla si k tomu lovce bez srdce, který se ovšem nad Sněhurkou slitoval a nechal ji svému osudu.
Ze Sněhurky se stala zlodějka, která své ukradené věci prodávala Trolům. Takhle se také seznámila s princem Jamesem, kterému říká princ Krasoň. Ukradla mu totiž váček s cennostmi, ve kterém byl mimo jiné i prsten jeho biologické matky, na které mu velmi záleželo. Proto Sněhurku chytil a udělal s ní dohodu, vrátí mu prsten výměnou za to, že ji neudá královně. Sněhurka ač nerada s tím souhlasila a pracně mu prsten po jeho matce vrátila.
Nakonec se spolu rozloučili a princ odešel za svou "nevěstou Abigail" a Sněhurka se vrátila ke svým dobrodružným výpravám. Během těch výprav nejspíše zachránila život červené Karkulce a ta jí měla za záchranu po měsíci donést nějaké jídlo.
Když došlo k předání, Sněhurka se Karkulce svěřila s tím, že miluje prince Krasoně a Karkulka jí poradila s tím, že pokud na něj hodlá zapomenout, musí jít za Rampelníkem, což také Sněhurka udělala. Ten jí dal lektvar proti lásce a ona mu měla nechat své vytržené vlasy.
Sněhurka časem dostala od Prince dopis, ve kterém se jí svěřuje, že ji miluje, a proto ji prosí, aby za ním přišla a mohli spolu utéct. Byla ovšem chycena strážemi a uvězněna. Ve vězení se seznámila s trpaslíkem Rejpalem, který jí s pomocí dalšího trpaslíka Skrejvala, pomohl z vězení. Jejich útěk se však nezdařil a Skrejval za to zaplatil životem, ale Sněhurce se podařilo, výměnou za to že se králi vzdá, zachránit alespoň Rejpala.
Král pověděl Sněhurce, že ví o jejich románku a donutí ji, aby princi Jamesovi/Krasoňovi pověděla, že ho nemiluje a rozešla se tak s ním, jinak ho zabije. Sněhurka krále poslechne a rozejde se se svým milovaným princem. Trpaslíci ji však nenechají ve štychu a nabídnou jí život s nimi.
Když se Rejpal dozví, že Princ si Abigail nevezme za ženu, utíkal to povědět Sněhurce, která si však na svého prince již nepamatovala, jelikož vypila lektvar zapomnění.
Časem se ovšem ti dva opět setkali ovšem u Sněhurčiny skleněné rakve, kde ji ovšem princ políbil a ona se probudila. Na jejich svatbě jim však zlá královna, Sněhurčina macecha, přísahala, že všem zúčastněným ukončí šťastné konce svou kletbou.
Sněhurka během doby otěhotněla a čekala dceru. Jelikož se však kletby bála, šla zjistit od Rampelníka, který viděl do budoucnosti, co se dá proti té kletbě dělat. Pověděl jí, že její dcera se za 28 let vrátí a všechny zachrání, výměnou za toto prozrazené proroctví chtěl znát jméno Sněhurčiny dcery. A jak víme všichni, jmenuje se Emma.

Než došlo k narození modrá víla měla řešení jak od královniny moci dostat Emmu. Z kouzelného stromu se vyrobila skříň. V původním plánu do ní měla jít těhotná Sněhurka, ale Emma si na svět pospíšila a do skříně se mohla dostat jen jedna jediná osoba a tak byla Emma přenesena samotná a její otec za to zaplatil téměř životem a tak ho také našla Sněhurka. Než se k ní dostala zlá královna společně s kletbou.

Jako Mary Margaret Blanchard:
Mary Margaret Blanchard je charitativní, citlivá učitelka na základní škole ze Storybrooke v Maine. Když Mary Margaret poznala na Henrym jeho vlastní neštěstí, dala mu pohádkovou knihu s úmyslem najít v něm naději a to ve městě, kde je naděje nepolapitelná. Henry hltá příběhy v knize a stane se posedlý představou, že popisuje skutečné postavy a události. Mary Margaret tímto jediným aktem dává do pohybu řetězovou reakci, která změní město Storybrooke a životy všech lidí v něm.
Mary Margaret se coby učitelka seznámila s Emmou, zrovna když opět zmizel své adoptivní matce, která se jej vydala hledat do školy. Tam také Mary Margaret poví Emmě proč Henrymu tu knihu dala a to kvůli naději.
Mary Margaret navštěvuje ve městě nemocnici jako dobrovolnice. Klade květiny lůžkům pacientů. (jeden z nich je i její James/Krasoň). Časem, ale s tím dobrovolnictvým praští a to právě kvůli svému princi Jamesovi ve Storybrooku známém coby David Nolan.
Během toho si k sobě do bytu nastěhuje také Emmu, která byla Reginou nucena se vystěhovat od "Babičky" což je místní hotel. (dcera, žije u matky, z čehož měl Henry samozřejmě radost)
Nyní se snaží s ženatým Davidem navázat vztah, protože se k sobě velmi přitahují, i když se snaží o opaku.
* Jméno Sněhurky v reálném světě, Mary Margaret, je možná jmenná hříčka Margarete von Waldeck, byla totiž historická postava, jejíž život je extrémně podobný příběhu Sněhurky.
* Ve francouzštině, "blancard" znamená "bílá", odkaz na její skutečné jméno, Sněhurka.

* Miluje horkou čokoládu se skořicí stejně jako Henry a Emma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama