Rampelník - pan Gold

16. prosince 2013 v 8:45 | Tahmed |  Rampelník - pan Gold
Rampelník - Pan Gold
Hraje: Robert Carlyle
Pohlaví: muž
Příbuzní:
Otec: Petr Pan
Manželka: Milah
syn: Baefale/Neal
vnuk: Henry Mills
životní láska: Belle
Žena osudu: Cora a BelleJako Rampelník:
"Za všechnu magii se platí!"
- Rampelníkova ikonacká fráze

Rampelník je extrémně silnýs pokřivenou osobností a chamtivostí, který je schopen předvídat budoucnost. Výměnou za tajemství o kletbě má od zlé Královny bohatství a komfort v reálném světě ve Storybrooke. Regina Mills (Zlá královna), mu má udělat všechno kvůli, do té doby dokud bude říkat "Prosím, ", protože s ním uzavřela dohodu.

Rampelník je ze stejnojmenné pohádky ve které pomůže dívce s úkolem, ve kterém má vytočit na kolovrátku ze slámy zlato, výměnou za to však chce její prvorozené dítě.

Rampelník byl kdysi normální vdovec se synem jménem Balefire, kterého on miloval celým svým srdcem a byl jeho největším pokladem na světě. Když měl, však jeho syn jít bojovat do války s obry rozhodl se, že s ním uteče. Při útěku se setká s žebrákem, který mu řekne, že hrabě, který válčil s obry a chtěl jeho syna, má v područí Temného, a když Temného zabije, nebude se muset už nikoho a ničeho bát.
Rampelník využije rad žebráka a skutečně Temného k sobě přivolá a zabije, těsně před jeho smrtí zjistí, že to byl ten žebrák a ten mu pověděl, že nyní bude muset nést jeho krutý osud. Díky moci temného se Rampelník pomstil hraběti a zabil ho i jeho rytíře, aby ochránil svého syna, o kterého stejně přišel.

Po celé zemi se Rampelník rychle stal známou bytostí s velkou mocí a strachem, který je schopen poskytnout osobám jejich nejhlubší přání a nejtemnější touhy s kouzelnými nabídkami, které se ukázaly být horšími, než jak se zdá.

Výměnou za tajemství o kletbě zlé Královně, Rampelník požadoval bohatství a komfort v reálném světě Storybrooke, a že zlá královna mu splní vše dokud bude říkat "Prosím." Je známo, že Rampelníkovo alter ego, pan Gold, si pamatuje, dohodu a také si vzpomíná na to dobu před kletbou.
Rampelník je také především znám svými dohodami, které uzavřel snad téměř s každým.
Udělal dohodu s Králem : Král přišel o syna, který byl nevlastní a Rampelník, který s ním uzavřel dohodu o prvorozeném synovi, se rozhodl že s ním udělá další a to s druhým chlapcem jeho jednovaječným dvojčetem.
Udělal dohodu s Jiminym Cricketem: Výměnou za jeho "svobodu" musel své rodiče nechat, tam kde jsou. Kletba nevyšla tak jak měla a místo svých rodičů proklel rodiče Geppetta.
Udělal dohodu se Sněhurkou: Výměnou za lektvar proti lásce mu měla nechat své vlasy.
Udělal dohodu s Popelkou: Výměnou za bohatství a manželství s princem mu Popelka slíbila nevědomky své prvorozené dítě. Když mělo dojít k dohodě, vymyslela Popelka s přáteli lest a Rampelníka uvěznily.

Udělal dohodu se Zlou královnou: Ve vězení za ním přišla, aby zjistila, co udělala špatně při prvním vypuštění kletby. A na oplátku mu slíbila, že mu splní v novém světě cokoliv dokud bude říkat "Prosím".

Jako Pan Gold:
Pan Gold je muž středního věku, který "vlastní" Storybrooke.
Výměnou za tajemství k dokončení kletby, má teď bohatství a komfort ve Storybrooke a zlá královna musí udělat vše, dokud bude říkat "prosím". Zřejmě uvědomuje, že Emma je ta co mže zlomit kletbu. Na rozdíl od ostatních obyvatel, si pamatuje svůj pohádkový život, a on byl také ten, kdo dal zlé Královně kletbu. Navíc získal pro Reginu Henryho, když se stala nesnesitelně osamělá. Není jasné, zda se rozhodl vzít právě tohoto chlapce úmyslně. Snaží se ukázat nějaký způsob, jakým ospravedlnit své prostředky. Při volbách na post šerifa Storybrooke, nahradit zesnulého Sheriffa Grahama, podpálil Regininu kancelář pomocí hořlavé chemikálie, kde skoro zabil jak Reginu tak Emmu, ​​aby Emma vypadala jako velká hrdinka, což jí mělo zajistit vítězství ve volbách. Jakmile na to Emma přijde, odmítá Goldovu pomoc.
* Přinesl Henryho Regině, když byl miminko.
* Jeho jméno, pan Gold je odkaz na jeho původní pohádkovou postavu, ve které točil zlato ze slámy.
* má několik zlatých zubů.
* Stejně jako jeho alter ego, Rampelník, má pan Gold zálibu ve jménech. V mnoha kulturách a některých přesvědčeních v magii, když se ví, něčí nebo něčeho "pravé jméno" dává vám to moc nad touto osobou či věcí.

* Výměnou za to že si Ashley Boyd bude moct ponechat své dítě, je nyní Emma dlužníkem panu Goldovi, dluží mu "laskavost".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 May May | Web | 21. prosince 2013 v 22:33 | Reagovat

Ramlp je moje nejoblibenejsi postava. Miluju flashbacky kdy Robert hraje Rampla tak dokonale a jako paj Gold je skvely pokud je s nim Bell. Doufam ze se v serialu bude obevovat inadale, protoze zimni finale me hodne prekvapilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama