Princ Krasoň - David Nolan

17. prosince 2013 v 8:46 | Tahmed |  Princ Krasoň - David
Princ Krasoň David - David Nolan
Hraje: Josh Dallas
Pohlaví: muž
Příbuzní:
Matka: Ruth (mrtvá)
adoptivní otec: Král George
Bratr: dvojče James (mrtev)
manželka: Sněhurka
manželka ve Storybrooku: Kathryn Nolan
dcera: Emma Swan
Vnuk: Henry
životní láska: SněhurkaJako Princ Krasoň:
"Přede mnou se neschováš, vždycky si tě najdu."

-Prince James hovořící se Sněhurkou

Princ James se narodil v rolnické rodině, a byl mladší z dvojčat. Nicméně, tato rolnická rodina byla chudá a neměla peníze. Rampelník přišel na jejich farmu, a nabídl jim dohodu, jedno z dětí dají královy a druhé si budou moci nechat a král se jim za to velice dobře odmění. Jedno z dvojčat bylo ponecháno s rodinou a z druhého se stal princ.

O mnoho let později, když bylo královské dvojče ("skutečný" James) zabito v souboji, Rampelník opět přichází do rodiny, žádat Jamese, aby zaujal místo svého bratra. James souhlasí s plánem kvůli své matce a jde do zámku s Rampelníkem. Na hradě se dozví o svém bratrovi něco víc.

James s rytíři cestuje k dračímu doupěti, kde bylo několik rytířů upáleno zaživa. James těsně unikne dračímu ohnivému dechu a podařilo se mu ho zabít. Poté co to Midas zjistí, ten si ho na draka najal, rozhodne se oh provdat za svou dceru Abigail. Své matce poví o svatbě a o tom že ji už nikdy nesmí vidět a ona mu dá svůj prsten se slovy, pokud ho dáš své ženě, budu vědět, že jsi milovaný.

James se vrací do království a rozhodne se vzít Abigail na malebnou cestu do paláce, aby mohly začít přípravy na svatbu. Průvod se zastavil, kvůli padlému stromu. James zjistí, že je to past, ale již pozdě zloděj ujíždí i s jeho váčkem s prstenem jeho matky. James zloděje dohoní a zjistí že ho přepadla žena (Sněhurka) po čase na ni nalíčí v lese past s tím, že buď mu vrátí prsten, nebo ji předá královně, která po ní pátrá.


Sněhurka souhlasí a vydá se s Krasoněm na cestu k trolům, kterým prsten prodala. Ti na ně nastraží past a rozhodnou se s nimi již neobchodovat a zbavit se jich. Sněhurka uteče, ale Krasoň zůstane v pasti. Sněhurka ho však trolům nenechá a zachrání ho a on ji následně po útoku královniných vojáků tu záchranu splatí.
Několik dní od jejich setkání, je James nucen svým královským otcem si vzít Abigail, jinak zabije jeho matku. James napíše Sněhurce dopis, že pokud za ním dorazí od zámku před svatbou, utečou spolu do světa.
Sněhurka přichází do hradu a je chycena což James neví. A právě proto když se u něj objeví, doufá, že přišla kvůli tomu, že ho miluje a hodlá s ním utéct, místo toho mu však na králův příkaz zlomila srdce.

James je zničen, ale nevzdává se a jde Sněhurku hledat a také ji najde. Na jejich svatbě jim však zlá královna, Sněhurčina macecha, přísahala, že všem zúčastněným ukončí šťastné konce svou kletbou.
Sněhurka během doby otěhotněla a čekala dceru. Jelikož se však kletby bála, šla s Jamesem (Krasoněm) zjistit od Rampelníka, který viděl do budoucnosti, co se dá proti té kletbě dělat. Pověděl jim, že jejich dcera se za 28 let vrátí a všechny zachrání, výměnou za toto prozrazené proroctví chtěl znát jméno Sněhurčiny dcery. A jak víme všichni, jmenuje se Emma.

Než došlo k narození modrá víla měla řešení jak od královniny moci dostat Emmu. Z kouzelného stromu se vyrobila skříň. V původním plánu do ní měla jít těhotná Sněhurka, ale Emma si na svět pospíšila a do skříně se mohla dostat jen jedna jediná osoba a tak byla Emma přenesena samotná a James za to zaplatil téměř životem a tak ho také našla Sněhurka, téměř mrtvého a to těsně před tím než se k nim dostala zlá královna společně s kletbou.
Jako David Nolan:
David Nolan, je záhadným pacientem v bezvědomí (John Doe), což je jeho totožnost ve Storybrooke. Když Zlá královna spustila kletbu byl princ při záchraně své dcery vážně zraněn a skončil v kómatu, tak není divu, že byl ve Storybrooku v nemocnici v kómatu.
Když ho Mary margaret po jeho záhadném zmizení našla a zachránila "polibkem" a také poté co zjistil svou pravou totožnost, rozhodl se svou manželku opustit. Nicméně večer, když se chystal setkat s Mary Margaret a povědět jí o svém úmyslu, zastavil se v obchodě pana Golda a všiml si větrného mlýnu, který údajně patřil jemu a jeho manželce. Tím si také "vzpomněl" na svou minulost ve městě a vrátil se ke své ženě.
Starostka Regina ho prý "objevila" před lety podél silnice a přivezla ho do nemocnice, a stala se jeho nouzovým kontaktem o změně jeho zdravotního stavu.
* Král David v Bibli byl také bývalý pastýř, jako byl princ James.

* Nolan znamená v irštině "slavný". Je rovněž anglického původu, kde znamená "malý" nebo "mistr bojovník."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama