OUAW 1. série

7. prosince 2013 v 10:51 | Tahmed
Alenka se vrací domů ke svému tátovi, který se domníval, že je již dávno po smrti. Její vymyšlený příběh o mluvícím Bílém králíkovi a kouzelném místě zvaném Říše Divů skončí jejím uvězněním v blázinci, kde ji doktor Lydgate přesvědčuje, aby podstoupila léčbu, která jí umožní zapomenout na její bolest. Těsně před začátkem operace je Alenka zachráněna Srdcovým spodkem, který ji zavede ke králíkovi od něhož je informována, že její pravá láska - džin Cyrus je stále naživu. Jakmile trojice skočí portálem zpátky do Říše Divů, Alenka se vydává zachránit Cyruse, ale cestu ji zkříží zlý Jafar a vražedná Červená královna, kteří s ní mají jiné plány.
V Říši Divů, Alenka vymýšlí plán, jak najít Cyruse a použije jeho láhev jako lákadlo, aby zjistila, proti komu vlastně čelí a kdo je její skutečný přítel. Mezitím, Červená královna a Jafar se vzájemně konfrontují a ve flashbacku se dozvíme, jak se do sebe Alenka a džin zamilovali a jak se Cyrus ocitl v Říši Divů.
Ve flashbacku je divákům představen Will Scarlet, z něhož se vyklube mazaný Srdcový spodek. Will se připojí ke družině Robina Hooda nazývající se Veselí muži a poté je přesvědčuje k uloupení zlata z hradu Maleficent než pro něho ukradnou kouzelné zrcadlo, které přinese pádný následek. Mezitím v Říši Divů Cyrus úspěšně oklame Jafara a Červenou královnu v poslání Bandersnatche za Alenkou, která objeví něco, co se Bílý králík snažil v tajnosti uschovat.
Jakmile je Klukův život v nebezpečí, musí Alenka udělat těžké rozhodnutí, zda-li použije jedno z jejích tří vzácných přání a co by to pro ni a pro Cyruse mohlo znamenat. Její nové přátelství s Lizard odhalí něco z minulosti Willa a Cyrus začne plánovat útěk. Mezitím Jafarův plán zabít Kluka postaví Červenou královnu do těžké pozice, jakmile ona ukotví své city a touhu získat to, co si přeje. A ve flashbacku prozkoumáme původ Jafara a dozvíme se, co doopravdy od Cyruse chce.
retorspektiva:Will Scarlet a Anastázie skočí skrze zrcadlo do říše divů proti přání její matky, protože ona nesouhlasí. Oba brzy zjistí, že život v říši divů je to , co si oba představovali. Poté, co byla Anastázie ponížena při návštěvě v paláci, rozhodne se ukrást korunovační klenoty, aby se dostat pryč z chudoby, ale v okamžiku je Anastázie přistižena. Král jí dá nabídku, kterou nemůže odmítnout - chce aby si ho vzala a byla jeho královnou, aby se tím zabránilo v jejím stíhání.
Současnost:v říši divů Červená královna přesvědčí Alenku, aby jí pomohla získat magický prach výměnou za informace o Cyrusovi, tomu se podařilo obratně uniknout Jafarovi z hradu a opouští Bílého králíka v kompromitující situaci.
Jafar se vydává navštívit Blázinec a doktora Lydgateho, aby odhalil informace ohledně Alenky, zatímco v Říši divů si to Alenka míří do Černého lesa.
Mezitím je Spodek probuzen z kouzla a společně se svým novým zachráncem se vydává nalézt Alenku. Cyrus děla všechno, co může, aby se vyhnul Červené královně.
Ve flashbacku se pak Alenka vrací do Viktoriánské Anglie za svým otcem poté, co ztratila Cyruse.
Současnost:
Když Alenka zjistí, že je její otec v říši divů, pokusí se obnovit jejich zničený vztah, který k sobě mají, kvůli rozhodnutí, jež její otec udělal.
Retrospektiva:
V minulosti je mladý Jafar rozrušený poté, co jeho matka zemře. Navíc se dozvíme, co se s ním stalo, že je z něj dnes takový nemilosrdný zloduch :-)
retrospektiva:zde se dozvíme o původu Cyruse, zatímco Alenka vyhledá Bílého králíka kvůli odpovědím zahrnujících i jeho neplechy v Říši divů.
Současnost:
Mezitím Červená královna a Jafar začnou sebou vzájemně opovrhovat, což bude doprovázeno několika chaotickými událostmi. Nepřekonatelné následky způsobených díky jejich zúčtováním vystaví všechny nebezpečí a zavedou je k drastickým změnám.
Kluk je vypuštěn z láhve Lizard, které je dána možnost mít tři přání a uskutečnit si tak své sny. Cyrus a neochotná Alenka spolupracují s Červenou královnou na nalezení a zachránění Kluka, když je Červená královna zajata jedním poddaným, který jí chce vrátit zpět její krutou vládu.
Mezitím Jafar převzal kontrolu nad hradem Červené královny a dozvídá se o obávané bytosti nazvané Tlachapoud, se kterým se plánuje spřátelit.
V retrospektivě: činy Cyruse ho zavedou k osudnému dni, kdy opustí svou matku na pokraji smrti, ve výsledku rozhodnutí, které přijde se závaznou cenou, kterou musí on a jeho bratři zaplatit.
Současnost: Mezitím, poté, kdy se znovu shledají, se Alenka, Cyrus, Kluk a Červená královna rozdělí do skupin po dvou, která zavede Kluka a Červenou královnu ke Tlachapoudovi, a Cyrusova vina z minulosti ho vystaví testu ve vztahu s Alenkou.
1x11 Heart of the Matter
Alenka a Cyrus se dozví znepokojující informaci o vězních, které má Jafar pod kontrolou a kteří změnili jejich priority. Mezitím Červená královna je ve smrtelném nebezpečí a nikdo ji nemůže pomoct kromě Kluka, který by se musel poddat a dát Jafarovi informaci, kterou se zoufale snaží vypátrat. Ve flashbacku Anastasia si chce vzít krále a skamarádí se s Corou, což bude mít vliv na Willa. Cora také konfrontuje Willa a následně se ho zeptá na šokující žádost.
1x12 To Catch a Thief
Ve flashbacku Kluk pronásleduje Alenku pod vedením Cory a později začne sám bojovat o své srdce.
Mezitím v přítomnosti Říše divů Alenčino a Klukovo přátelství je vystaveno testu, jakmile je Jafar okrade. Žvahlava se snaží oprostit od Jafara a on je konfrontován starým partnerem.
1x13 And They Lived...
Všemocný Jafar uspěje, neboť ho začne mít jeho otec rád a donutí Anastasii mysle si, že ho miluje. Poté, co Alenka, Amara a Cyrus utečou, Jafar uvězní Žvahlavu a zavolá si armádu mrtvých bojovníku, aby mu s ní pomohli.
Mezitím Alenka a Bílý králík vybudují vlastní armádu k boji s Jafarem o království a závěrečná konfrontace mezi Alenkou a Jafarem proběhne u Studny snů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama