2. série

7. prosince 2013 v 10:02 | Tahmed

Kletba je zlomena a obyvatelé Storybrooke si vzpomínají na své minulé životy, takže Emma se po dlouhé době znovu shledá se svými rodiči. Do Začarovaného lesa se ovšem nikdo nevrací. I když se ji Goldovi podařilo uvolnit, Regina brzy zjistí, že magie je jiná. Navíc musí kvůli Goldovi čelit mocnému nepříteli.
Princ Phillip a jeho válečná společnice Mulan najdou princovu ztracenou lásku, ale do cesty se jim postaví velmi mocný nepřítel.
Regina se nepřestává snažit získat zpět magické schopnosti. David zkouší vymyslet, jak najít Emmu a Mary Margaret. Díky sedmi trpaslíkům se zjistí, že hranice Storybrooke jsou jistým způsobem stále blokovány.
Svatební den Reginy a krále Leopolda se kvapem blíží. Regina se setká s mužem, který jí ukáže kousky, jaké dokáže magie a který jí slíbí pomoc v osamostatnění se vůči své matce Coře.
Henry přesvědčuje Jeffersona, aby se setkal se svou dcerou Grace. Emma a Mary Margaret hledají s pomocí Mulan, Aurory a Lancelota cestu zpět do Storybrooke. Ovšem temné síly ohrožují jejich bezpečí.
Král George prokleje Sněhurku před setkání s Jamesovou matkou. Jediný lék je v jezeře Nostos u Jezerní paní.
Gold musí změnit své způsoby a zachránit tak křehký vztah s Belle, jinak bude nucen čelit jejímu opuštění. Zoufalá situace ho přinutí požádat o pomoc Davida, jenž zastupuje Emmu v roli místního šerifa.
Rampelníkova žena Milah je unesena klanem vražedných pirátů a on musí čelit jejich kapitánovi Killianu Jonesovi, později známému pod jménem Hook.
Regina při jízdě domů zahlédne svého starého snoubence Daniela. Předpokládá, že s jeho objevení má něco společného doktor Whale, a tak ho navštíví. David usoudí, že by se Henry jako správný rytíř měl naučit jízdě na koni, avšak brzy se začne strachovat o jeho život.
Emma, Sněhurka, Aurora a Mulan najdou tábor totálně zničený, ale přece jen objeví jednoho přeživšího. Emma díky svým schopnost rozpoznání lidské lži usoudí, že tu něco nehraje.
Emma se nešťastnou krádeží seznámí s Nealem Cassidym. Nakonec se však zdá, že krádež nebyla zase tak nešťastná.
Emma následuje nedůvěryhodného kapitána Hooka nahoru po fazolovém stonku s nadějí, že naleznou očarovaný kompas a budou ho schopni sebrat smrtícímu obrovi.
Trpaslíkům se konečně podaří pokročit v práci v dole. Ruby se obává, že svou schopnost ovládnout vlka v sobě za těch 28 let ztratila, a tak se raději nechá Babičkou spoutat v mrazáku. Přesto se jí podaří unést a ve Storybrooke je během noci spáchána vražda. Regina prosí Golda, aby pomohl Henrymu s noční můrou.
Červená karkulka objeví smečku vlků, jejichž vůdkyní je vlčice Anita, která jí následně pomáhá s ovládáním vnitřního vlka.
Regina a Gold musí ohrozit Davidův život v naději, že se mu v ohnivém pokoji podaří kontaktovat Sněhurku.
Mulan se strachuje o Auroru kvůli popáleninám na její ruce, zatímco se Cora snaží Emmě a Sněhurce ukrást očarovaný kompas.
Regina a Gold se shodnou, že musí zastavit každého, kdo by prošel portálem do Storybrooke, i kdyby to měly být Emma a Mary Margaret, které mezitím bojují v Začarovaném lese s Corou a Hookem.
Zlá královna pošle Hooka do Říše divů, aby zabil její matku.
Hook je natěšený, že se konečně dočká své pomsty, přesto ještě nemůže Coru opustit. I když všechny důkazy v případu vraždy milovaného obyvatele Storybrooke ukazují na Reginu, Emma je přesvědčená o její nevinně.
James a Sněhurka plánují, jak potrestat Zlou královnu.
Gold pomocí nedobrovolně testovaného objektu dojde k obrovskému, nečekanému a pro něj převelice vítanému odhalení. Bell natrefí na pomstychtivého kapitána Hooka. David a Mary Margaret se začnou poohlížet po větším domě.
Bell vyrazí s nově nalezenou společnicí na výpravu s cílem zabít obávanou bestii zvanou yaoguai.
Cora hledá Reginu a najde způsob, jak si udobřit Golda. Dr. Whale je pověřen záchranou neznámého vetřelce, který utrpěl vážnou autonehodu. Mezitím si Gold u Emmy vyzvedne slíbenou laskavost.
Dr. Victor Frankenstein se pokouší dokázat svému otci, že jeho pokusy nejsou neužitečné, což má kruté důsledky. Možné řešení přijde v podobě Rampelníka.
Gold, Emma a Henry vyrazí na cestu za záchranu jeho syna, zatímco Mary Margaret, David a Rejpal objeví Cořino nečekané překvapení.
Obru Antonovi se nelíbí, jak se k němu chovají jeho bratři, a tak sleze po fazolovém stonku mezi lidi.
Na své výpravě za Baelfirem dorazí Emma, Henry a Gold do newyorkského Manhattanu. Cora pomáhá Hookovi s hledáním zbraně, kterou by zabil Rampelníka/Temného, avšak má vlastní skrytou agendu.
Rampelník nadšeně oznámí Milah, že obdržel povolávací rozkaz, musí odejít na frontu do zlobří války, kde celý jeho život změní setkání s vědmou.
Mary Margaret se pokouší vypátrat starou přítelkyni, zatímco Emma, Gold, Henry a Neal musí vymyslet, jak se velmi rychle dostat do Storybrooke. Cora a Regina mezitím pátrají po dýce Temného.
V Začarovaném lese přeruší oslavu Sněhurčiných narozenin náhlá nemoc její matky.
Cora se chce stát novým Temným místo Rampelníka. Společně s Reginou se postaví proti umírajícímu Goldovi. Mary Margaret si bude zahrávat s černou magií.

V minulosti v Říši pohádek zaučuje Rampelník mladou Coru do umění magie. Naučí ji zejména, jak tkát zlatou nit.
Regina chce pomstít smrt své matky a zabít Mary Margaret, kterou se snaží ochránit David, Emma a oan Gold. Henry vymyslí plán, jak dostat magii pryč ze Storybrooku. Do městečka se ovšem dostanou další dva cizinci - otec a syn.
Mary Margaret odejde od ostatních, aby se vyrovnala s tím, co udělala Coře a jaký to na ni mělo vliv, když narazí na Augusta, který je celý ze dřeva a skrývá se, protože se stydí za to, co udělal. Emma je v šoku, že si Neal pozval svoji snoubenku Tamaru do Storybrooku.
Minulost - August byl představen muži, co vládne magií, který by byl schopný zabránit tomu, aby zdřevěněl. Nebude to ale zadarmo.
Pan Gold požádá Davida, aby mu pomohl s tím, že se do něj Belle znovu zamiluje. Antonovy fazole rostou a dost možná i pomohou občanům Storybrooku vrátit se zpět do Říše pohádek, ovšem Emma má dilema - odejít tam, nebo zůstat v našem světě?
V minulosti v Říši pohádek přinutí Rampelník Belle, aby mu pomohla zabít zloděje, kterého ona ze soucitu propustila.
Hook pomáha Regině s plánem, jak dostat jí a Henryho do pohádkové říše. Emma je k Tamaře stále více podezřívavější.
V minulosti v Říši pohádek požádá Regina Rampelníka, aby jí přeměnil do podoby, ve které ji Sněhurka nepozná a mohla ji tak zabít.
Mary Margaret, David a Emma se pouští do hledání Reginy a zmizelých kouzelných fazolí. Greg Mendel se znaží od Reginy zjistit, kde je jeho otec. Lacey se dozvídá o Goldově magii.
V minulosti se Bae ocitá v Londýně v 19.století.
Greg a Tamara aktivují spouštěč, který má zničit Storybrooke. Pan Gold truchlí nad ztrátou syna.
V minulosti se seznamuje Bae s Hookem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama