1. série

7. prosince 2013 v 9:16 | Tahmed

Emma Swan, 28letá lovkyně lidí na kauci, zažije šok, když se Henry, syn, kterého před 10lety dala k adopci, objeví před jejími dveřmi a zoufale ji žádá o pomoc. Věří, že je Emma ztracená dcera Sněhurky a Prince Krasoně, jež byla poslána pryč ze Zakletého lesa, aby byla ochráněna před kletbou Zlé královny.
Emma tomu samozřejmě nevěří, ale brzy zjišťuje, že v jeho rodném městě Storybrooke v Maine není vše, jak se zdá. Podle Henryho jsou ve Storybrooke všechny pohádkové postavy zamrzlé v čase a nemají žádné vzpomínky na svá minulá já, včetně Zlé královny, jež je ve Storybrooke starostkou a Henryho adoptivní matkou.Download: 1. Pilot (Pilot)
Regina se pokusí donutit Emmu opustit Storybrooke, považuje ji totiž za hrozbu pro svůj vztah s Henrym. Chce ji dostat navždy ze života svého syna.

Dozvíme se, jak a za jakých okolností Zlá královna vypustila svou kletbu nad Začarovaným lesem.
Emma podlehne Henryho naléhání a přesvědčí jeho učitelku, Mary Margaret, aby šla do nemocnice navštívit Johna Doea, který je v kómatu a četla mu z pohádkové knihy. Henry nemá ani tušení, jak bude výsledkem ohromena.

Je také prozrazeno, jak se poprvé neočekávaně seznámili Sněhurka a Prince James.
Emma je najata nejbohatším občanem ve Storybrooke, panem Goldem, aby našla těhotnou dívku Ashley Boyd. Když ale Emma odhalí, jaké zboží měla Ashley panu Goldovi ukrást, rozhodne se jí pomoci. Dosáhne svého, ale dluží panu Goldovi laskavost. Mezitím je odhalen pravý vztah mezi Reginou a šerifem Grahamem, jenž Emmu najal jako svou zástupkyni.
Rampelník zabije Popelčinu vílu kmotřičku a v pohádce nahradí její místo. Výměnou za prvorozené dítě dostane Popelka svůj šťastný konec. Její manžel princ Thomas nechá Rampelníka uvěznit. Za použitou magii ale zaplatí svou existencí.
Jakmile šerif Graham udělá z Emmy svou zástupkyni, otřese se zem. Na okraji města se totiž vytvořil kráter u starého dolu. Henryho život se ocitne v nebezpečí, když se rozhodne zjistit, zda vnitřek dolu obsahuje důkazy potvrzující jeho teorii.

Jiminy Cricket prahne po opuštění rodinného businessu a stát se tím, kým chce být.
Emma se dozví šokující novinku ohledně Grahama, která jí donutí vzdát se své práce zástupkyně. David je nucen si zvolit - buď zůstane s Kathryn, nebo bude pokračovat v počínajícím vztahu s Mary Margaret, do které se hluboce a nevýslovně zamiloval. Jeho rozhodování mu usnadní větrný mlýn, který uvidí v zastavárně pana Golda.
Je odhalena událost, která navždy změnila život a ovlivnila osud prince Jamese. Zároveň je odhalena tajná dohoda mezi Jamesovým otcem králem Georgem a Rampelníkem.
Jeden obyvatel Storybrooke si začne vzpomínat na svůj pohádkový život v Začarovaném lese.
Zlá královna se snaží najít nemilosrdného vraha, který bude schopný zabít Sněhurku a najde Lovce.
Celé Storybrooke truchlí za smrt šerifa Grahama. Emma oznámí svou kandidaturu na šerifa, což nezůstane bez odezvy starostky Storybrook Reginy, jež má vlastního favorita, Sidneyho. Do celé volby se vloží i pan Gold.
Rampelník se snaží najít způsob, jak ochránit svého syna Baelfirea před nástup do války s obry.
Emma pomáhá mladým sourozeneckým uprchlíkům Avě a Nicholasovi najít jejich biologického otce. Nechce, aby byli poslání do dětského domova. Do hledání zapojí i pana Golda.
Jeníček a Mařenka jsou Zlou královnou pověřeni tajným úkolem, ukrást cenný předmět od Slepé čarodějky, které bydlí ve velmi lákavé, zvláštní chaloupce.
Mary Margaret a David pokračují v potlačování jejich nešťastné a zakázané lásky. V Emmě a Regině začne růst podezření ohledně nového návštěvníka Storybrooke.

Svatba prince Jamese s dcerou krále Midase, Abigail, se blíží. Sněhurka touží po zmírnění bolesti svého zlomeného srdce, a tak na radu své přítelkyně Karkulky, zažádá o pomoc Rampelníka.
Regina vyhodí Sidneyho, který požádá Emmu o pomoc. Chce najít důkaz, kterým by všem obyvatelům Storybrooke odhalil, že starostka města, Regina, je po uši namočená v korupci. Mary Margaret a David pokračují v jejich tajných randez-vous snažíc se vyřešit jejich zakázanou lásku. Bouřka zničí Henryho hřiště, tajné místo, kde se setkávali s Emmou. Zároveň tam měl zakopanou pohádkovou knihu, která zmizela.
Král Leopold, otec Sněhurky a manžel Zlé královny, narazí na kouzelnou lampu. Džin mu nabídne 3 přání s varováním - musí být opatrný, co si přeje.
Pan Gold byl okraden; Emma se na něj rozhodne dohlédnout, protože se domnívá, že se chystá vzít spravedlnost do vlastních rukou. Na den svatého Valentýna si Mary Margaret, Ruby a Ashley vyrazí na dámskou jízdu, která skončí neočekávaným návrhem.
Belle a Rampelník uzavřou zlověstnou dohodu - výměnou za záchranu království jejího otce před hrůzami Války s obry se ona vzdá své svobody.
Jejich společná láska se stává silnější a silnější, a tak David konečně souhlasí, že poví Kathryn o vztahu s Mary Margaret a ukončí tak jednou pro vždy manželství bez lásky.
Princ James utíká od svého závazku oženit se s Midasovou dcerou, aby mohl najít Sněhurku. Abigail se mu rozhodne pomoci, protože si ho také nechce vzít. James proto přijme nebezpečný úkol, kterým by mohl Abigail vrátit něco, co pro ni bylo velmi cenného, ale dávno ztraceno.
Mary Margaret a městský potížista, Leroy, překvapivě spojí síly, aby pomohli jeptiškám prodat svíčky během oslavy Dne horníků. Emma vyšetřuje nenadálé zmizení Davidovy ženy Kathryn, které má nečekané vyústění.
Trpaslík Rejpal se zamiluje do nemotorné a neohrabané víly Novy. Šéfa a Modrá víla ale jejich lásce vůbec nepřejí.
Poté, co opustí Babiččinu kavárnu se svým sebevědomím na bodu mrazu, najme Emma Ruby jako svou asistentku, aby jí pomohla odhalit v čem je dobrá a co jí jde. Zároveň Emma pokračuje ve vyptávání se Davida ohledně záhadného zmizení - a možné vraždy - jeho ženy Kathryn.
Červená karkulka touží utéct svou pravou láskou, Peterem. Bohužel ona a celá vesnice jsou "vězni" krvežíznivého vlka, který pokračuje v neúnavném a neúprosném zabíjení.
Když je Emma nucena zatknout ji za podezření z vraždy Kathryn, Davidovy manželky, Mary Margaret si jako právního zástupce najme pana Golda.
Princ James se snaží zabránit odhodlané a pomatené Sněhurce, jejíž paměť zamlžil lektvar od Rampelníka, v zabití Zlé královny.
Emmino hledání po Mary Margaret musí chvíli počkat, jelikož je unesena mužem na pokraji šílenství posedlým klobouky.
Zlá královna si přes počáteční neshody najme Jeffersona, aby ji vzal do Říše divů. Touží ukrást velmi cenný artefakt od Srdcové královny.
Emma nepřestává pátrat po důkazu, který by očistil Mary Margaret ze zavraždění Kathryn. Na pomoc jí přiběhne nečekaný spojenec.
Zlá královna nebyla vždycky zlá; ještě jako pouhá dcera Henryho a Cory, princezna Regina, se dokonce zamilovala do stájníka. Když se ovšem objevila malá Sněhurka, její pohádka se rozplynula a šťastný konec jí byl na míle vzdálen.
Pan Gold se snaží odkrýt pravou identitu Augusta. Emma konfrontuje Reginu ohledně její účasti v záhadném zmizení Kathryn, což se ukáže jako bezvýznamné, když se ke všemu přizná někdo jiný. Emma se rozhodne udělat vše proto, aby už Henry s takovouto osobou nežil. David se snaží usmířit s ublíženou Mary Margaret.
Baelfire se snaží najít způsob, jakým by svého otce, Rampelníka, transformoval zpět do lidské podoby. Modrá víla jim nabídne východisko, teď už je rozhodnutí jen na Rampelníkovi.
August si naplánuje přimět Emmu uvěřit, že kletba je skutečná. Prozradí jí, kdo ji tenkrát jako miminko našel. Nepočítá ovšem s tím, že Emma přistoupí k drastickým krokům a s blízkou osobou Storybrooke opustí, nadobro. Regina využívá intrik, aby svedla Davida.
Gepetto uzavře dohodu s modrou vílou - postaví ze dřeva ochranou skříňku pro Sněhurčinu dceru pouze pod podmínkou, že zachrání i svého syna, Pinocchia.
Henry prosí Emmu, aby neopouštěla Storybrooke, ale ona se zdá být přesvědčená. Regina pracuje na plánu, který by jí zbavil Emmy, navždy.
Sedm trpaslíků, Červená karkulka a Babička pomáhají Sněhurce zachránit prince Jamese. V cestě jim ale stojí mocný nepřítel, Zlá královna.
Regina a Emma konečně sdílí něco společného a to pátrání po léku, který by vyléčil Henryho.
Princ James se snaží utéct ze žaláře Zlé královny, aby mohl zachránit Sněhurku, netušíc, že na to je už pozdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama