Cyrus

3. listopadu 2013 v 8:00 | Tahmed |  Cyrus
Pohlaví: Muž
Spojenci:
Alenka (láska)
Nepřátelé:
Jafar
Červená královnaŽivotopis:
Cyrus je postava z TV stanice ABC ze seriálu Once upon a time in Wonderland . Objevuje se v první epizodě první sezóny a je zobrazena v hlavní roli hercem Petrem Gadiotem.
Retrospektiva

Po stovky let, žije Cyrus v láhvi jako džin jež plní přání bezpočtu lidí. V Agrabahu jeho láhev náleží muži jež prodává šátky. Cyrus ho varuje před mužem s holí tvaru kobry, jež je mocný a chce získat láhev pro sebe. Muže navštíví Jafar, který poukazuje na jeho majetek a nízké příjmy, čímž lehce poukazuje na to, že mu někdo musí pomáhat pomocí kouzel, a to hlavně pomocí přání. Náhle se ozve konvice, v níž se vaří voda, čehož muž využije a vymluví se Jafarovi na vypnutí kamen, ale místo toho vezme láhev, aby se povolal Cyruse. Muž je zděšen, a začne panikařit. Cyrus trvá na tom, že mu může pomoci, ale muž použije své poslední a konečné přání, aby ho poslal do daleké země. Cyrus zmizí zpátky do láhve a je transportován do říše divů . V bludišti se jeho láhev ocitne nedotřená a skrytá.

Po nějaké době, Cyrus dostává docela šok, když mladá dívka, Alenka otevře víko láhve a vstoupí dovnitř. Zeptá se jí, proč vstoupila do jeho láhve, na čež mu Alenka hrozí, že když jí odhalí zvětší se a rozbije jeho láhev. Cyrus se usměje a říká, že to by neměla dělat, protože se dobré lahve těžko schánějí. Cyrus se jí ptá proč je tady, a ona mu vysvětluje, že potřebuje důkaz, že říše divů skutečně existuje, a vytáhne bílého králíka z tašky.

Cyrus a Alice opustit svou láhev na vnější straně, kde se dá její tři červené třpytivé šperky, které jsou na přání. Po Alice uvolní bílého králíka, ona se diví, co se děje teď. Říká, že nic a všechno. Myslí si, že to znamená, že si přát cokoliv je možné až do školy Cyrus ji určitými omezeními. Zdůrazňuje, že jsou čtyři zákony magie, které zahrnují neschopnost přát něčí smrt, čímž se člověk vstal z mrtvých, měnit minulost nebo při individuální zamilovat. V ptát, co se stane po třetí přání, Alice se dozví, že se vrátí do své lahvičky, dokud někdo najde a celý proces opakovat znovu s novým pánem. Na to se zvedne láhev a přemýšlí, jestli jeden z přání se používá k udělit mu svobodu, ale i to, Cyrus říká, nikdy dopadlo dobře ani pro strany, protože čím větší je přání, tím větší je důsledek. Alice komentáře zní to nebezpečné, a tak se hádá se jí líbí, že trochu.

Jakmile Alice opustí láhev a doroste do normální velikosti, Cyrus ji následuje, a dává jí tři červené třpytivé diamanty, které představují přání. Bílý králík se domáhá svobody a tak ho Alenka pustí ven.. Omlouvá se mu za potíže, ale Bílý králík se obviňuje sám, protože ji dovedl do říše divů. Alenka mu ale praví, že ho následovala a nikoliv že jí sem dovedl. On jí praví, že vždy byla zvýdavá dívka a přeje jí hodně štěstí než odejde.

Cyrus, Alence říká, že nyní je možné cokoliv a všechno. Alenka si myslí, že to znamená, že že si může přát cokoliv, dokud ji Cyrus nezaškolí v určitých pravidlech. Zdůrazňuje, že jsou čtyři zákony magie, které zahrnují neschopnost přát si něčí smrt, nebo aby člověk vstal z mrtvých, či měnit minulost nebo přimět někoho se zamilovat. Když se vyplní všechna tři přání, Cyrus se vrátí do své láhve, dokud ho někdo nenajde a celý proces se opakuje znovu s novým pánem. Alenka zvedne láhev a přemýšlí, zda nemůže jedno z přání použít k tomu, aby Cyrus získal svobodu. Cyrus jí však říká, že nikdy tp nedopadlo dobře ani pro jednu stranu, protože čím je větší přání, tím jsou větší následky.

Protože si Alenka stále není jsitá, co si má přát Cyrus jí nabízí, že by se měli projít bludištěm, aby jí mohl dát nějaké návrhy. V noci skončí v krčmě, kde se Alenka diví proč se Cyrus opatrně ohlíží přes rameno. On jí vysvětluje, že být džinem, je jako být hledaným mužem. Alenku zajímá, kdo ho sleduje a tak jí Cyrus vysvětlí, že je to muž jménem Jafar , který má holi ve tvaru kobry. Varuje Alenku, ale zarazí se v půlce věty, doufá, že se s ním nikdy nesetká. Zvědavě se ptá, co po něm chcej. Cyrus odvětí, že Jafar chce to co každý, přání.

Alenka se ptá, zda tedy raději nechce zůstat v lahvi, protže je tak v bezpečí, ale on jí odvětí s tím, že je to poprvé po dlouhé době, co se cítí svobodný. Alenka mu na ot odvětí, že je na tom podobně. Když se jí Cyrus zeptá proč se chce vrátit, Poví mu, že se nemá kam jinam vydat. On jí tedy nabízí, že jí ukáže celý svět bude-li si to přát. Alenka chce však slyšet o všech lidech, se kterými se setkal, jakožto i s věcmi, které udělal. Alenka je nadšená, když slyší o dracích a otevře tak téma šermu, ve kterém jí to nikdy nešlo. Cyrus nechápe, jak mohla v tomto světě bez meče přežít, takže mu Alenka vysvětluje, že v říši divů, existují i ​​jiné způsoby, jak bojovat a to znamená být kreativní. On je překvapený a dává jí origami složený do růže, který tak i voní. Cyrus vysvětluje, že se ot naučil na svých cestách a poukazuje na to, že na něj vždy jeho páni zapomněli. Alenka zasmušile souhlasí s tím, že i ona ví, jaké to je být zapomenut, ale Cyrus tomu může jen těžkob uvěřit, že by někdo mohl na ní zapomenout, a jako mávnutím kouzelného proutku poupě otevře v květ. Poté, Alice žádá Cyruse, aby jí učil šermovat.

V lese, Alenka bojuje se Cyrusem, který chválí její přirozenou schopnost. Alenka hravě, projevuje zájem o získání jejího vlastního meče, ale upřesňuje, že to není přání. Během lekce s mečem, je Cyrus překvapen, že se rychle učí. Alenka mu vysvětluje, že se od týdne naučila hrát skladbu, jen aby potěšila otce. Cyrus je překvapen, a ptá se oc jí motivovalo. Vysvětluje mu, že chtěla otci udělat radost, ale člověk nemůžew být šťastný, pokud ztratil svou lásku. V tu chvííli je Alenčina pozornost snížena a její meč Cyrus získal v duelu. Když Alenka přemýšlí, co má dělat dál, Cyrus jí řekne ať je kreativní. Snaží se mu uniknout, ale on jí vždy zablokuje cestu při každém pohybu. Vysvětluje jí, že má mít výhodu nad nepřítelem, když ví, proti komu čelí. Po nějaké chvíli Alence dojce jakou má její protivník slabost, a políbí Cyruse.

Alenka se probudí pod stromem spoječně se Cyrusem a ptá se oh, co se bude dál dít. On jí odvětí, že je načase, aby využila svá přání. Alenka se ptá, co udělala špatně, ale Cyrus jí vysvětluje, že nic, což je problém. Navíc se do ní začíná zamilovávat, čemuž musí zabránit. Alenka nechápe proč, a on jí vysvštluje, že žil léta sám v láhvi, ovšem nyní si život bez ní neumí představit. Alenka s ním tedy uzavře dohodu, že pokud jí neopustí, ona neopustí jeho a rozholdi se, že láhev zakopou.

Později, Alenka a Cyrus dorazí po mnoha dobrodružstvích k útesu vroucího moře. V rozptýlení, Alenka skoro uklouzne, ale Cyrus jí včas chytí. Cyrus Alence říká, že si po léta přál jen jediné, být svobodný a nyní má další přání. Pak se sehne na jedno koleno, aby navrhl Alence svou ruku, ale Alenka okamžitě říká své Ano, i když Cyrus protestuje, že měl celý projev naplánovaný. Políbí se a Cyrus Alence ukazuje svůj náhrdelník, který pulsuje a jasně červené září. On říká, že světlo ukazuje, že jsou jejich srdce propojená a umožňuje jim že oba ví, že jsou k sobě blízko. Najednou jsou vyrušeni Červenou královnou a jejími strážemi. Alenka a Cyrus jsou nuceni s nimi bojovat. A nakonec, dva strážci chytí Alenku, zatímco jiní se pokusí odvést Cyruse pryč, ale on je srazí k zemi, aby Alenku zachránil. Nicméně předtím, než mohou společně uniknout, Červená královna použije kouzlo , kterým svrhne Cyruse z útesu což znamená smrt, zatímco ho Alenka vyděšeně a bezmocně sleduje.

Současnost


Cyrus se probudí uvězněn ve stříbrné kleci v Jafarově doupěti, a cítí svou lásku, Alenku , poblíž poté, co Alenka získá jeho náhrdelník . Později, se probouzí opět se stejným pocitem. V jiné visící kleci, se vězeň ptá, jestli je v pořádku. Muž si všimne, že má Cyrus nedávno vytvořenou popáleninu poté, co se snažil dostat ven z klece, což je nemožné, protože stříbro z něhož je klec vyrobená mu způsobují těžkou újmu na zdraví. I když se ho člověk snaží rozptýlit rozehranou šachovou partii, Cyrus neváhá, a oznámí mu, že má něco důležitějšího na práci a začne psát Alence dopis. Dopis Alence složí do origami tvaru jeřábu. Potom odvážně vytáhne svou ruku ven z klece, i když je to velmi bolestivé, a uvolní jeřába do vzduchu. Ten odletí a Cyrus sleduje, jak mizí z věže, až se zhroutí vyčerpáním, ale najednou se objeví rozzuřený Jafar. Ten magicky uchopí Cyrusův krk, a vyslýchá ho aby mu řekl, kde je jeho láhev zakopaná. K donucení zvyšuje sevření a Cyrus ho vyzývá, aby ho zabil. Místo toho, však Jafar navrhuje osud mnohem horší, pokud mu nesdělí, kde je láhev, donutí ho sledovat, jak zavraždí Alenku přímo před ním. Stoicky Cyrus mlčí v rozporu, dokud je Červená královna, zezadu, nevyruší s tím, že má láhev. V tomto Jafar, uvolní Cyruse a otočí se čelem k Červené královně. Cyrus popadná dech, zatímco se ti dva baví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama