Alenka

2. listopadu 2013 v 8:00 | Tahmed |  Alenka
Pohlaví: Žena
Spojenci:
Otec
Srdcový spodek (přítel),
Cyrus (láska)
Nepřátelé:
Jafar
Červená královna

Životopis:

Alenka je postava z TV stanice ABC ze seriálu Once upon a time in Wonderland . Objevuje se v první epizodě první sezóny a je zobrazena v hlavní roli herečkou Sophie Lowe .
Postava Alice je založena na postavě od Lewise Carrolla z "Alenka v říši divů "a" Alenka v říši za zrcadlem ".
Retrospektiva

V Anglii, pravděpodobně prostřednictvím portálu, který se nachází v její zahradě u domu, se Alenka vydává navštívit říši divů jako mladá dívka. Po návratu domů z říše divů, uteče, aby informovala svého otce o tomto dobrodružství. Místo toho se Alenka setkala s vyděšeným a šokovaným otcem. Její dlouhodobé zmizení se ukázalo být těžké a její otec se domníval, že Alenka zemřela. Otec mluví s lékařem o tom, co mu Alenka vyprávěla o říši divů. Její otec je přesvědčen, že lékař pomůže Alence pochopit že is vše jen vymyslela. Alenka je však odhodlaná k tomu, dokázat že je Wonderland skutečný.
Při jedné takovém dobrodružství, ukradla kousek houby od Houseňáka a přitom chytila bílého králíka . Zatímco ji honili stráže, Alenka vstoupí do bludiště patřící Srdcové královně, ukousne kus z houby a zmenší se a ukryje. Hledala místo, kde by se mohla ukrýt a všimla si, láhve ležící nedaleko. Uzávěr odtáhla a ukryla se tam. Nečekaně však tak potká džina, který bydlí uvnitř. Zpočátku mu nevěří, a vyhrožuje mu, že pokud jí udá strážím, tak se zvětší a zničí tak jeho láhev. Džin se však rychle prokáže jako spojenec, a představil se coby Cyrus a přivítal ji ve svém domě.

Od Cyruse se dozvídá, že pochází ze země zvané Agrabah a je fascinována tím, jak krásně vyprávění o zemi zní. Alenka mu zase říká svůj důvod, proč je v říši divů. Je tu protože chce získat důkaz, že je toto místo skutečné, a hodlá to demonstrovat tím, že má v brašně bílého králíka, jehož plánuje použít jako důkaz. Cyrus se ptá, pro koho je důkaz aona vysvětluje že je pro jejího otce. Cyrus si myslí, že je to smutné, že riskuje svůj život pro někoho, kdo v ní nevěří, a poví jí slova moudrosti, "když opravdu někoho miluješ, důkaz nepotřebuješ", a je to všechno o důvěře ve vlastní víru. Je smutné, že Alenka nevěří že je to možné a tvrdí, že to tak funguje asi jen v zemi, která je Cyrusovou domovinou. Ale Cyrus poukazuje na to, že od chvíle, kdy otevřela láhev, je všechno možné, tím, že jí nabízí její tři přání .

Jakmile Alice opustí láhev a doroste do normální velikosti, Cyrus ji následuje, a dává jí tři červené třpytivé diamanty, které představují přání. Bílý králík se domáhá svobody a tak ho Alenka pustí ven.. Omlouvá se mu za potíže, ale Bílý králík se obviňuje sám, protože ji dovedl do říše divů. Alenka mu ale praví, že ho následovala a nikoliv že jí sem dovedl. On jí praví, že vždy byla zvýdavá dívka a přeje jí hodně štěstí než odejde.

Cyrus, Alence říká, že nyní je možné cokoliv a všechno. Alenka si myslí, že to znamená, že že si může přát cokoliv, dokud ji Cyrus nezaškolí v určitých pravidlech. Zdůrazňuje, že jsou čtyři zákony magie, které zahrnují neschopnost přát si něčí smrt, nebo aby člověk vstal z mrtvých, či měnit minulost nebo přimět někoho se zamilovat. Když se vyplní všechna tři přání, Cyrus se vrátí do své láhve, dokud ho někdo nenajde a celý proces se opakuje znovu s novým pánem. Alenka zvedne láhev a přemýšlí, zda nemůže jedno z přání použít k tomu, aby Cyrus získal svobodu. Cyrus jí však říká, že nikdy tp nedopadlo dobře ani pro jednu stranu, protože čím je větší přání, tím jsou větší následky.

Protože si Alenka stále není jistá, co si má přát Cyrus jí nabízí, že by se měli projít bludištěm, aby jí mohl dát nějaké návrhy. V noci skončí v krčmě, kde se Alenka diví proč se Cyrus opatrně ohlíží přes rameno. On jí vysvětluje, že být džinem, je jako být hledaným mužem. Alenku zajímá, kdo ho sleduje a tak jí Cyrus vysvětlí, že je to muž jménem Jafar , který má holi ve tvaru kobry. Varuje Alenku, ale zarazí se v půlce věty, doufá, že se s ním nikdy nesetká. Zvědavě se ptá, co po něm chcej. Cyrus odvětí, že Jafar chce to co každý, přání. Alenka se ptá, zda tedy raději nechce zůstat v lahvi, protže je tak v bezpečí, ale on jí odvětí s tím, že je to poprvé po dlouhé době, co se cítí svobodný. Alenka mu na ot odvětí, že je na tom podobně. Když se jí Cyrus zeptá proč se chce vrátit, Poví mu, že se nemá kam jinam vydat. On jí tedy nabízí, že jí ukáže celý svět bude-li si to přát. Alenka chce však slyšet o všech lidech, se kterými se setkal, jakožto i s věcmi, které udělal. Alenka je nadšená, když slyší o dracích a otevře tak téma šermu, ve kterém jí to nikdy nešlo. Cyrus nechápe, jak mohla v tomto světě bez meče přežít, takže mu Alenka vysvětluje, že v říši divů, existují i ​​jiné způsoby, jak bojovat a to znamená být kreativní. On je překvapený a dává jí origami složený do růže, který tak i voní. Cyrus vysvětluje, že se ot naučil na svých cestách a poukazuje na to, že na něj vždy jeho páni zapomněli. Alenka zasmušile souhlasí s tím, že i ona ví, jaké to je být zapomenut, ale Cyrus tomu může jen těžkob uvěřit, že by někdo mohl na ní zapomenout, a jako mávnutím kouzelného proutku poupě otevře v květ. Poté, Alice žádá Cyruse, aby jí učil šermovat.

V lese, Alenka bojuje se Cyrusem, který chválí její přirozenou schopnost. Alenka hravě, projevuje zájem o získání jejího vlastního meče, ale upřesňuje, že to není přání. Během lekce s mečem, je Cyrus překvapen, že se rychle učí. Alenka mu vysvětluje, že se od týdne naučila hrát skladbu, jen aby potěšila otce. Cyrus je překvapen, a ptá se oc jí motivovalo. Vysvětluje mu, že chtěla otci udělat radost, ale člověk nemůžew být šťastný, pokud ztratil svou lásku. V tu chvííli je Alenčina pozornost snížena a její meč Cyrus získal v duelu. Když Alenka přemýšlí, co má dělat dál, Cyrus jí řekne ať je kreativní. Snaží se mu uniknout, ale on jí vždy zablokuje cestu při každém pohybu. Vysvětluje jí, že má mít výhodu nad nepřítelem, když ví, proti komu čelí. Po nějaké chvíli Alence dojce jakou má její protivník slabost, a políbí Cyruse.

Alenka se probudí pod stromem spoječně se Cyrusem a ptá se oh, co se bude dál dít. On jí odvětí, že je načase, aby využila svá přání. Alenka se ptá, co udělala špatně, ale Cyrus jí vysvětluje, že nic, což je problém. Navíc se do ní začíná zamilovávat, čemuž musí zabránit. Alenka nechápe proč, a on jí vysvštluje, že žil léta sám v láhvi, ovšem nyní si život bez ní neumí představit. Alenka s ním tedy uzavře dohodu, že pokud jí neopustí, ona neopustí jeho a rozholdi se, že láhev zakopou.

Později, Alenka a Cyrus dorazí po mnoha dobrodružstvích k útesu vroucího moře. V rozptýlení, Alenka skoro uklouzne, ale Cyrus jí včas chytí. Cyrus Alence říká, že si po léta přál jen jediné, být svobodný a nyní má další přání. Pak se sehne na jedno koleno, aby navrhl Alence svou ruku, ale Alenka okamžitě říká své Ano, i když Cyrus protestuje, že měl celý projev naplánovaný. Políbí se a Cyrus Alence ukazuje svůj náhrdelník, který pulsuje a jasně červené září. On říká, že světlo ukazuje, že jsou jejich srdce propojená a umožňuje jim že oba ví, že jsou k sobě blízko. Najednou jsou vyrušeni Červenou královnou a jejími strážemi. Alenka a Cyrus jsou nuceni s nimi bojovat. A nakonec, dva strážci chytí Alenku, zatímco jiní se pokusí odvést Cyruse pryč, ale on je srazí k zemi, aby Alenku zachránil. Nicméně předtím, než mohou společně uniknout, Červená královna použije kouzlo , kterým svrhne Cyruse z útesu což znamená smrt, zatímco ho Alenka vyděšeně a bezmocně sleduje.

Současnost

Po návratu do svého světa, je Alenka sklíčená ze smrti Cyruse. Její otec už si s ní neví rady a tak jí nechá zavřít do ústavu pro duševně choré. Tři lékaři se jí pokusí přemluvit k tomu, aby přiznala, že všechny její příběhy o říši divů a láska k Cyrusovi jsou lži. Alice trvá na tom že jsou to lži, ale doktoři jí nevěří. Jeden z lékařů, Dr. Lydgate jí nabízí pomoc zapomenout díky speciálnímu zákroku, ale podstoupí ho pouze tehdy, pokud podepíše souhlas. V slzách, Alenka podepíše papír a doprovodí jí zpátky do cely, kde se snaží trochu si odpočinout, zatímco doktor si připravuje nástroje na lobotomii.

Alenka se probudí v cele a vidí někoho v dálce. Myslí si, že to nic není, a lehne si zpátky na lůžko a slyší klíč v zámku. Myslí si, že si jdou pro ni kvůli zákroku a tka ji říká, ať počkají, že se oblékne. Ovšem k jejímu překvapení zmklne když spatří Willa Scarleta, Srdcového spodka. Ten trvá na tom, že musí odejít, ale Alenka je vyděšená, a věří, že vidí jen halucinaci. Když dorazí stráže vyjeví jí Spodek praví cíl mise, oznámí jí že je Cyrus naživu a než ho stráže odvedou, Alenka je "vyřídí" a odchází s ním za Bílým králíkem. V chodbě, Alenka a Spodek narazí na Bílého králíka, který poznamená, že jsou pozdě. Zatímco utíkají, Dr. Lydgate je zastaví a Alence slibuje, že jí pomůže se z toho dostat, ale je ohromen, když vidí chodícího a mluvícího bílého králíka. Ona se ušklíbne, když vidí jeho tvář a uteče z nemocnice. Trio utíká do města, kam je pronásledují dozorci. Ve slepé uličce, Alice nutí bílého králíka dostat, aby vytvořil portál. Po otevření portálu, bílý králík skočí a Alenka se připravuje jej následovat, ale zastaví se, když vidí, že Spodek nejde. Spodek jí chmurně připomene, že neodešel z říše divů zrovna s nejlepšími vztahy, ale Alice zdůrazňuje, že mu kdysi pomohla dostat jeho srdce zpátky, takže by měl udělat totéž jí na oplátku.

Po přistání v žužu mokřině, Alenka a Spodek stojí na povrchu močálu, zatímco konverzují s Bílým králíkem. Alenka chce vědět, kde Bílý králík viděl Cyruse. Králík tvrdí, že o Cyrusovi ví jen z doslechu, ale Spodek tvrdí, že tak mu to neřekl. Na čež králík tvrdí, že mu to pověděl Plch, během čajového dýchánku, ten prý viděl, že je Cyrus je naživu. Naštvaný Spodek říká že není moudré spoléhat se na narkoleptického, plcha, ale Králík pokračuje v tom, že Cyrus prý žije v opuštěném domě šíleného kloboučníka. Najednou se Spodek zarazí a říká si proč je králík tak velký, a pak přijdou na to, že se propadají. Alenka je vška z toho dostane pomocí dračí vážky, jež upeče povrch žužu mokřiny a tak jim vznikne ostrůvek, po kterém se z mokřiny dostanou. Spodek se chtěl vrátit do Storybrooku, ale Alenka mu v tom brání. Za to že s ní zůstane a pomůže jí najít cyruse mu slíbí, že mu věnuje svá tři přání.

Cestou k domku kloboučníka Alenka vidí obrovský strom poblíž a rozhodne se vyšplhat až na vrchol, kde bude mít mnohem lepší výhled na okolní krajinu a tím domek najdou snadnějí. Nechá si boty na zemi s přáními uvnitř. Na stromě, Alice uvidí dům šíleného kloboučníka v dálce a volá na Spodka, ale ten se neozývá. Místo toho, však se tam zjeví kočka Šklíba, která je větší než když se minule setkali, stejně tak je nyní masožravá a hladová. Alenka je nucena, se jí opakovaně vyhnout, protože se jí snaží sežrat. Skončí na zemi Šklíba se jí chystá sníst, ale Spodek skočí Šklíbě na ocas a tím jí rozptýlí. Kočka se na něj vrhne, ale on jí hodí do tlamy kus houby, která jí zmenší. Alenka ho naštvaně kárá protože odešel a ukradl jí tři přání, ale zjistí, že se Spodek vrátil, aby ji zachránil.


Alenka a Spodek se nakonec opět setkají s králíka a vydají se do domu šíleného kloboučníka. Cyrus však uvnitř nebyl. Nicméně, po odchodu z domu, Alenka najde Cyrusův zářící náhrdelník před domem, což znamená, že je naživu. Spodek se ptá, jak si může být jistá, že je Cyrus naživu, a Alenka mu prozradí, že když opravdu někoho miluješ, důkaz nepotřebuješ. Zeptá se ho, zda jí bude i nadále pomáhat a on neochotně souhlasí. A tak pokračují v hledání Cyruse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama